enter-article הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן - מרכז ההדברה הגדול בישראל
מדבירים » מאמרים וחדשות » הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

סובלים מנמלים במטבח או בכל מקום אחר בבית? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם

אמנם נמלים נחשבות לקבוצת המזיקים הפחות טורדניים, אך ההכללה הזו לא תמיד נכונה, שכן נמלים מפרות את האיזון האקולוגי, גורמות לנזק לצמחייה ועשויות אפילו לגרום נזק בריאותי, במידה ומדובר בהתרבות נמלות האש המסוכנות. הדברת נמלים עצמאית נחשבת פחות יעילה ביחס להדברה מקצועית, היות וחסרונותיה רבים:

  • הדברת נמלים המבוססת על חומרי ריסוס נחשבת זולה יותר ביחס להדברה מקצועית אך מדובר בשיטה מקומית בלבד, ולכן היא פוגעת רק בנמלים שנחשפות לרסס אך אינה מנטרלת את הקן כולו.
  • פעולת הרסס אינה משמידה ביצי נמלים או רימות נמלים, אלא מנטרלת נמלים בשלב הבוגר לחייהן, ולכן לא מן הנמנע שכעבור מספר שבועות, לכשהביצים יתפתחו לנמלים בוגרות, תופיע שוב אותו בעיה, ואפילו במימדים גדולים יותר.
  • הנמלים הם יצורים חברתיים, ולכן אלא אם כן הרסס יכוון ישירות למלכה האם, הקן לעולם לא יתפרק וימשיך להתקיים כרגיל.

בשונה מהטיפול במזיקים אחרים, הדברת נמלים בבית היא פעולה פשוטה יחסית, ועם זאת, מומלץ לבצעה באופן מקצועי על ידי מדבירים, כדי לטפל במטרד בצורה מקיפה וארוכת טווח. כיום, הדברה אפקטיבית לא רק נגזרת מהחומר שבו נעשה שימוש, אלא מצורת העבודה, ולכן חשוב מאוד להתאים את שיטת ההדברה בהתאם לאופי הבעיה:

  • הדברה כימית: שיטה זו מבוססת על הדברה והחדרת חומרים רעילים ישירות לקן הנמלים. שיטה זו הורגת את המלכה ובכך גורמת לפיזור הקן, היות ונמלים הם יצורים חברתיים התלויים במלכה לצורך המשך קיומם.
  • הדברה באמצעות פתיונות: שיטה זו מבוססת על החדרת פתיונות רעילים לתוך הקן, ולכן היא ידידותית יותר לסביבה. המלכה האם שאוכלת את הפתיון מתה מרעילותו, וכתוצאה מכך הקן מתפזר.
  • הדברה אלקטרומגנטית: השיטה הזו פחות נפוצה כשמדובר בהדברה בתוך שטחי הבית, והיא מיועדת לקבוצות נמלים הנעזרות בשדרים כדי להתמצא במקום מחייתם. הדברה אלקטרומגנטית מערבלת את השדרים וגורמת לנמלים לברוח מהשטח ולבנות קן במקום חדש.

דברים שיש לדעת לפני הדברת נמלים

  • האם ההדברה היא אקולוגית? לא כל הדברה חייבת להתבצע באמצעות חומרי הדברה אקולוגיים, אך הרגולציות החדשות של המשרד להגנת הסביבה מונעות מחברות הדברה לעשות שימוש במוצרי רסס בעלי חומרי זרחן במינונים גבוהים. הדברה אקולוגית מומלצת היות והיא ידידותית יותר לסביבה ואינה מסוכנת לאדם.
  • מאחר שהחומרי הרסס שבהם עושים שימוש פחות מרוכזים מבעבר, אין צורך לפנות את הבית לפני ביצוע ההדברה, אך מומלץ בכל זאת לברר האם קיימים לחומרים אלה השפעות מסכנות על ילדים או חיות מחמד.
  • קבלת הצעת מחיר: עלות הדברת נמלים בבית עבור שני חדרים עשויה לעלות עד 200 ש"ח בעוד שעלות ריסוס חמישה חדרים עשויה לעלות עד 270 ש"ח. עם זאת, לא מדובר בעלויות מחייבות, והן עשויות להשתנות מחברה לחברה, ולכן חשוב לקבל הצעת מחיר רלוונטית לגודל השטח וכמות החדרים שצריך לרסס.

מעוניינים לקבל הצעת מחיר עבור הדברת נמלים? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם !

עוד באותו נושא

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

אלעד אורי, הלך ללמוד חקלאות אגרונום ויצא משם מדביר. היום הוא מנהל את חברת ג'וק בראש הדברה נכונה והוא ממנהלי הפורום שלנומתי החלטת להיות מדביר...

מדריך קוטל יתושים

מדריך קוטל יתושים

אם מסתכלים על הנתון לפיו כמעט 1 מתוך 10 בני אדם סובלים מעקיצות יתושים, אזי ברור מדוע תעשיית קוטלי יתושים מגלגלת קרוב ל-25 מיליון שקל בשנה. את רוב...

כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

מאז ומעולם שרוי העולם במצב מלחמה נגד המזיקים, והפעם מדובר בחרקים, זוחלים, ציפורים וחיות קטנות אשר מכרסמות. כל אלה מזיקים באופן קשה ליבול ולצומח...

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים הוא שם של מגוון שירותים רחב מאוד, המתאימים דווקא יותר לאוהבי החתולים שבנו. בשורות הבאות נציין מהי לכידת חתולים (וגם...

הדברת תיקנים – המדריך המלא

הדברת תיקנים – המדריך המלא

מכת התיקנים שתוקפת מדי פעם את ישראל פוגעת בשגרת החיים של ישראלים רבים, אחרי שתקראו את המאמר הזה יהיה בידיכם את כל הכלים כדי להדביר אותם. ואם...

string(29) "categoryהדברת נמלים"