Warning: Error while sending QUERY packet. PID=12056 in /home/742549.cloudwaysapps.com/vushpmjsfd/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 2162
enter-article לוכד נחשים - אם רק היה נתפס בגן עדן - מרכז ההדברה הגדול בישראל
מדבירים » מאמרים וחדשות » לוכד נחשים - אם רק היה נתפס בגן עדן

לוכד נחשים - אם רק היה נתפס בגן עדן

יש המון סיבות לחכות לקיץ - הים, הגלידות, השמש, הזיעה. אנו נדון דווקא באחת הסיבות אשר גורמות לנו להתגעגע מאוד לחורף, אני מתכוון לכל אותם זוחלים אשר קמים משנת החורף שלהם. הקיץ לצערנו היא יריית הפתיחה של עונת המזיקים למיניהם- נחשים, ג'וקים, יתושים ועוד עוד.

מה אפשר לעשות בכדי למנוע הופעה של נחש בגינה שלנו? ואם כבר הופיע, איך צריך לנהוג על מנת שלא יתקוף? מה לעשות במקרה של הכשה? לנוחיותכם ריכזנו מספר עצות מפי מדבירים ולוכדי נחשים מומחים בתחום אשר יעזרו לכם לעבור את המפגש הראשון שלכם עם נחש בשלום.

הנחשים שייכים למשפחת הזוחלים והם בעלי "דם קר", זאת אומרת שטמפרטורת הגוף שלהם מושפעת מהסביבה ולכן כשקר הם נכנסים לשנת חורף ואילו בקיץ הם מתעוררים ויוצאים לחפש אוכל.

היכן ניתן למצוא נחשים ?

נחשים יימצאו בעיקר בבתים עם גינות ובבתי קרקע הנמצאים בקרבת שדות. נחשים נעים תמיד בחיפוש אחר מזון ומקום מחסה קריר. עם זאת, ניתן למצוא אותם לעיתים גם בבתי דירות ולא מזמן נמצא נחש בדירה בקומה חמישית. ככלל, נחשים נוטים לחפש מקומות מסתור קרירים יותר, במיוחד מתחת לערמות פסולת של קרטונים העומדים במחסן נטושים, מתחת לאבנים ושיחים, בתוך ערמות של פסולת בניין באתרי בנייה, מרתפים וכדומה. לעיתים נדירות יופיעו נחשים במקומות לא צפויים, כפי שקרה לעקרת בית מאזור המרכז אשר בעת טיטוא הבית השתלשל נחש מן התקרה אל עבר משקוף הדלת.

איך ניתן להימנע ממפגש לא רצוי עם נחשים ?

כפי שצויין לעיל  נחשים נמשכים לערימות של פסולת, מקומות חשוכים, שיחים סבוכים ועוד. אם ברצונכם להקטין את הסיכוי שלכם לפגוש בנחש כדאי לשמור על חצר הבית נקייה ומסודרת, למנוע הצטברות של ו"אוספים, של דברים לא נחוצים, לגזום את השיחים הסבוכים וכן צמחים מטפסים הנמצאים בקרבת החלונות בבית )בניגוד לפחד הרווח, נחשים לא יכולים לטפס על קיר חלק).

ניתן להזמין הדברה נגד עכברים וחולדות, מהווים חלק מפירמידת המזון של הנחשים, או במילים אחרות אם תסגרו את הבופה ה"לקוחות" יפסיקו להגיע.דרך נוספת ומומלצת מאוד היא התקנת רשתות הגנה על החלונות (יעיל מאוד גם נגד שאר המזיקים) וכמו כן להתקין דלת רשת המהווה חוצץ נוסף בין הנחש לבית.

איך לנהוג במפגש עם נחש?

הכלל הראשון אותו יש לזכור הוא שאין הנחש רואה בנו טרף, בניגוד לסרטים הוליוודים בהם הנחש מחפש את הקורבן הבא, כאן הנחש חושש לחייו ורואה בבני האדם איום לחייו. הכשת הנחש היא אמצעי ההגנה שלו מפני טורפים ואיומים אחרים.

כאשר אתם נתקלים בנחש יש להימנע מתנועות חדות (העלולות להתפרש כאיום), בשום פנים ואופן אין לנסות אין להתקרב אל הנחש או לשלוח אליו ידיים. יש להתרחק ממנו לאט ולתת לו להמשיך לזחול, ולהזמין לוכד מוסמך. אל תהיו גיבורים כי רוב הסיכוי שתמצאו את עצמכם בבית חולים, השאירו את העבודה עבור לוכד נחשים מוסמך אשר יודע כיצב להתמודד עם נחשים. יש להקפיד להזמין לוכד נחשים מיומן שיש לו רישיון מרשות הטבע והגנים ולא חברת הדברה.

מה עושים במקרה של הכשה?

יש להרחיק את הנפגע מהאזור בכדי למנוע הכשה נוספת, להרגיע אותו ולמנוע ממנו ללכת או לעמוד על מנת לא להאיץ את התפשטות הארס במערכת הדם. אסור לקרר או לחמם את אזור ההכשה, אסור לתת למוכש אוכל או שתייה, פרט לכוס מים רגילים. אסור להניח חוסם עורקים כי זה יכול לחסום את הארס באזור אחד ולגרום בהמשך לנמק באותו מקום. בניגוד למה שרואים בסרטים, אסור למצוץ את הארס, לחתוך את המקום או לחטא אותו לבד. חשוב להרגיע את המוכש ולפנותו במהירות לבית החולים. יש לציין, כי לא בכל הכשה חייב להשתחרר ארס.

לפעמים קורה שהנחש הכיש לפני כן מספר פעמים ולא נשאר לו ארס בבלוטות או שהן לא מלאות, לעיתים השיניים לא חודרות דרך הבגד, וקרה גם מקרים שבהם הנחש לא שלף את השיניים בצורה טובה מאחר והן מקופלות בחלל הפה מאחור ונשלפות רק בעת צורך. במידה וראיתם את הנחש יש לתת תיאור מדויק לרופא המטפל בכם.

לכל נחש קטן יש אמא גדולה

החודשים אוקטובר - נובמבר הם עונת הבקיעות, במידה ומצאתם נחש קטן יש סיכוי גדול שתמצאו נחשים נוספים בקרבת מקום. מומלץ להזמין לוכד נחשים לביצוע סריקה, אם יש נחש קטן אחד יגיעו נוספים, אם ברצונכם להימנע ממפגש לא רצוי של משפחת הנחש הקדימו תרופה למכה.

עוד באותו נושא

הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

סובלים מנמלים במטבח או בכל מקום אחר בבית? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם אמנם נמלים נחשבות לקבוצת המזיקים הפחות טורדניים, אך ההכללה הזו...

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

אלעד אורי, הלך ללמוד חקלאות אגרונום ויצא משם מדביר. היום הוא מנהל את חברת ג'וק בראש הדברה נכונה והוא ממנהלי הפורום שלנומתי החלטת להיות מדביר...

כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

מאז ומעולם שרוי העולם במצב מלחמה נגד המזיקים, והפעם מדובר בחרקים, זוחלים, ציפורים וחיות קטנות אשר מכרסמות. כל אלה מזיקים באופן קשה ליבול ולצומח...

מדריך קוטל יתושים

מדריך קוטל יתושים

אם מסתכלים על הנתון לפיו כמעט 1 מתוך 10 בני אדם סובלים מעקיצות יתושים, אזי ברור מדוע תעשיית קוטלי יתושים מגלגלת קרוב ל-25 מיליון שקל בשנה. את רוב...

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים הוא שם של מגוון שירותים רחב מאוד, המתאימים דווקא יותר לאוהבי החתולים שבנו. בשורות הבאות נציין מהי לכידת חתולים (וגם...

string(27) "categoryלוכד נחשים"