מדבירים מומלצים ומקצוענים!

זה קורה בדרך כלל לקראת עונת הקיץ – אורחים לא רצויים בדמותם של זוחלים, מעופפים, מזיקים שמוכרים לנו יותר ומזיקים לא מזוהים מתנחלים לנו בבתים ומטיילים בחופשיות בין החדרים. בכוחה של הדברת מזיקים אשר תתבצע על ידי מדבירים מקצועיים לשים קץ לתופעת המזיקים השונים בבית ולמנוע את חזרתם הקרובה לביתנו.

מזיקים, מכרסמים ומיני חרקים נוטים להופיע בביתנו במהלך חיפוש אחר מזון ומקום נעים לשהות בו. מזיקים אלו עלולים להפיץ מחלות וזיהומים ובמקרים קיצוניים אף לסכן את חיינו. הפתרון לתופעה הלא נעימה הזאת שלעיתים הופכת להיות חמורה ביותר - מגיע בדמותה של הדברת מזיקים. ישנן שיטות שונות להדברה המבוססות על מכשירים שונים וחומרים שונים – תלוי בסוג המזיק ובסוג ההדברה. בכדי להבטיח את סופה המוחלט של תופעת המזיקים – קיימת חשיבות גבוהה לברור בקפידה את אותה חברת הדברה אשר תעניק לכם את שירותיה.   

עשרה דברים שלא ידעתם על הדברה!

המזיקים השונים

ישנם סוגים שונים ומגוונים של מזיקים, כאשר אם אין לנו הבנה או היכרות קודמת עם סוג המזיק, לא תמיד נדע לזהות אותו.
את המזיקים נהוג לחלק לקבוצות שונות:
  • חרקים – תיקנים, נמלים, פרעושים, זבובים ויתושים.
  • זוחלים – נחשים ולטאות.
  • מכרסמים – עכברים, חולדות ועכברושים.
  • ציפורים – יונים וכדומה.
להזמנת מדביר מקצועי ואמין חייגו עכשיו 072-2160770

שיטות ההדברה הינן שונות בין מזיק למזיק, כאשר חלק משיטות ההדברה מיועדות להשמדת המזיק וחלק להרחקתו. מכיוון שלא כל המדבירים מתמחים בהדברת או הרחקת כל סוגי המזיקים – יש להקפיד ולבחור במדביר אשר מתמחה בהדברת המזיק המדובר וברשותו הציוד והחומרים המתאימים להשמדתו או להרחקתו.

לקריאה נוספת על סוגי המזיקים והדברתם:

הדברת תיקנים
הדברת נמלים  
הדברת טרמיטים

הדברת עש
לכידת נחשים
הדברת מכרסמים
הדברת דבורים
הדברת פשפשים
הדברת יתושים


"ניתן לעשות גג מרשת או יוטה. אין חומר הדברה להדברה נגד היונים. הם נחשבים לעוף מוגן וחל איסור להדביר אותן"
אסי קליין – פורום מדבירים

שיטות הדברה

ישנן מספר שיטות הדברה אשר נבדלות אלו מאלו במכשור ובסוגי החומרים בהם עושה שימוש המדביר לצורך השגת המטרה.
שיטות ההדברה הפופולאריות ביות הן -

הדברה כימית –
בהדברה זאת עושים המדבירים שימוש בחומרים כימיים שהם אמנם נחשבים כאפקטיביים ביותר אך גם רעילים. ייעודה של הדברה כימית היא השמדת המזיק באופן מוחלט.
הדברה כימית מיועדת להשמדת כל סוגי המזיקים מלבד יונים וחיות גדולות יותר.
יתרונותיה של הדברה זאת באים לידי ביטוי בעובדה שמדובר בהדברה זולה ויעילה. החיסרון טמון בכך שנעשה שימוש בחומרים רעילים ומסוכנים, אשר יכולים גם לפגוע בדיירי הבית, בילדים ובחיות המחמד ומהסיבות הללו חשוב להישמע להוראות המדביר ולעזוב את הבית עד שהחומרים התנדפו.

הדברה ירוקה –
הדברה ירוקה עושה שימוש בחומרים טבעיים אשר הנזק שהם מסבים לסביבה יהיה מינימלי אם בכלל. החומרים בהם נעשה שימוש בהדברה ירוקה הינם ברמת רעילות נמוכה, כך שהם אינם גורמים נזק לבני האדם או לבעלי חיים. חומרים אלו אף נוטים להתפרק במהירות, כך שגם אם אדם יבוא איתם במגע, היעילות שלהם כבר תפוג והחומר לא יסכן את בריאותו.
היתרון הגדול של הדברה ירוקה טמון בעובדה שמדובר בהדברה שאינה רעילה ואינה פוגעת בסביבה, בבני האדם או בבעלי חיים. החיסרון שלה טמון בעובדה שמכיוון שהחומרים יותר חלשים, אזי מדובר בהדברה מעט פחות יעילה מאשר ההדברה הכימית – יחד עם זאת, חשוב לציין שחלה התפתחות משמעותית בתחום בשנים האחרונות ולמעט מקרים יוצאי דופן, חומרי ההדברה הירוקה הינם יעילים כנגד רוב סוגי המזיקים.

הדברה ביולוגית –
הדברה ביולוגית עושה שימוש באויב הטבעי של המזיק הספציפי בכדי להביא להשמדתו באותו האזור. שיטת הדברה זאת נחשבת כיעילה אך יחד עם זאת היא מתאימה במיוחד להדברה באזורים חקלאיים גדולים ולא משתמשים בה בבתי מגורים או במשרדים.

הדברה אלקטרונית –
מדובר בטכניקה מתקדמת אשר ייעודה היא להרחיק את המזיקים באמצעות שידור של תדר קול מיוחד. המזיקים אשר שומעים את התדר, נרתעים ממנו ונמנעים מלהגיע לאזור. מדובר בהדברה שהינה ירוקה ומבוססת על טכנולוגיה מתקדמת וכחלק מכך היא יקרה יותר מסוגי ההדברות האחרות.

מלכודות –
כאשר מדובר בלכידת מכרסמים, במקרים רבים ההעדפה תהיה לעשות שימוש מלכודות. חשו לציין שיש סוגים רבים של מלכודות, כאשר חלק מהמלכודות מסיבות נזק למכרסם ולעיתים אף הורגות אותו וחלק אחר של מלכודות נחשבת לפחות מסוכן וברגע שהמכרסם נלכד במלכודת קיימת אפשרות לשחרר אותו במקום מרוחק.

רוצים לקרוא עוד על סוגי ההדברה?
כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

הדברה ביולוגית – למנוע סיכונים בריאותיים מיותרים
הדברה אלקטרונית - המדריך


"רק מדביר מוסמך יכול להשתמש בחומרי הדברה תברואתיים לבית.."
אסי קליין – פורום מדבירים
 
פעולות מניעה

ישנן מספר פעולות מניעה אותן ניתן לנקוט בכדי למנוע את הגעת המזיקים ואת התפשטותם.
בין הפעולות המומלצות –
  • שמירה על ניקיון הבית - הקפדה לאטום מוצרי מזון. הקפדה שימוש בחומרי ניקוי וחיטוי.
  • סתימה של סדקים וחריצים בקירות, במשקופים וברצפה.
  •  דאגה לניקיון של נקודות הביוב השונות בבית.
  • ניקוי וייבוש של מקומות מסתור אפשריים בבית – פחי אשפה וכדומה.
  •  במקרה של שד לפשפשים יש להוציא את המצעים, המזרנים ומוצרי הבד מהבית אל אור השמש.

"בכדי להיפתר מפשפשים יש להחליף את המזרון או לשאוב ולנקות אותו יסודי. לנקות את החדר וכמובן לכבס את כל הבגדים שלך.יש לחזור על הפעולה לפחות פעמיים."
אסי קליין – פורום מדבירים

איך בוחרים מדביר?

מזיקים מסוגים שונים עלולים לסכן את בריאותנו ואת בריאות ילדנו, כחלק מכך חשוב למהר ולעשות מעשה על מנת למגר את אותם המזיקים בצורה היעילה ביותר. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא על ידי הזמנת שירותיו של מדביר מנוסה ומקצועי אשר ברשותו הידע והציוד המתאים לביצוע ההדברה.
בכדי לוודא שבחרנו את המדביר הטוב ביותר, חשוב בשלב הראשון לוודא שאותו המדביר אכן מתמחה בהדברת סוג המזיקים הספציפי אשר בגינו אנו נזדקק לשירותיו מלכתחילה.
מומלץ לוודא שיש ברשות המדביר את התעודות המתאימות אשר מסמיכות אותו לעסוק בתחום ומעידות שהוא רשום במשרד הבריאות ובמשרד לאיכות הסביבה.
כדאי לנסות ולקבל המלצות אודות מדביר, בין אם על ידי חברים או מכרים ובין אם בפורומים או באתרים השונים העוסקים בתחום.
נסו לעשות סקר שוק קצר בכדי לוודא מחירים ומה כוללים השירותים – שימו לב שחלק גדול מהמדבירים מבטיחים אחראיות על ההדברה והם מתחייבים לחזור על ההדברה במקרים שהיא תתגלה כלא יעילה דיה.
זכרו שבחירת מדביר מנוסה ומקצועי היא חשובה הן ליעילות ההדברה והן לבריאותכם וכחלק מכך, אל תקלו בבחירה זאת ראש.

קריאה נוספת
איך בוחרים חברת הדברה

מדבירים – בין הדברה עצמית למסחרית

מחירון עדכני

ביקור מדביר – 150-250 ₪
הדברת מקקים ונמלים – 160 – 400 ₪ - תלוי בגודל הבית ובמספר החדרים.
הדברת מכרסמים – 300 – 500 ₪
הדברת פרעושים – 250 – 500 ₪ - תלוי בגודל הבית ובמספר החדרים.
הדברת דבורים – 250 – 350 ש"ח
הדברת עשבים – 200 – 400 ₪
הדברת תולעת עץ – 350 – 550 ש"ח
הרחקת יונים על ידי רשתות – 500 – 900 ₪
לכידת נחשים – 400 – 600 ₪

מחירון חומרי הדברה
מדבירים מקצוענים, מנוסים ויסודיים - בדיוק אלו שאתם רוצים להזמין לכל סוג הדברה או הרחקה שאתם צריכים. דברו איתנו ונתאם מיידית מדביר.
קרא עוד
ויקליש הדברות

הרב ריינס 16/2 נתניה 4247518

אצלנו בויקליש הדברות תקבלו שירות מקצועי באמצעות מדביר או מדבירה מנוסים. המדבירים של ויקליש הדברות נותנים מענה מיידי וזמין לכל צרה שלא תבוא. ויקליש...

הסוף לחרק - הדברת מזיקים נכונה!

חבר 18 רמת גן

"חברת הסוף לחרק - הדברת מזיקים נכונה!" – מי אנחנו ? "חברת הסוף לחרק - הדברת מזיקים נכונה!" נבחרה ונבחרת על ידי אנשים רבים ועל ידי בעלי מבנים ועסקים שונים,...

קליין הדברות-הדברה ירוקה

שרה אהרונסון 41 רמת גן

אסי קליין הדברות נותנים שירותי הדברה לכל סוגי המזיקים והמכרסמים.  אין צורך לפנות ולהזיז דברים. אנו עובדים בשיטת ה-ipm: ממשק משולב למניעה של מפגעי מזיקים - גישה סביבתית...

הדברות איכות

ת.ד 4629 חיפה

אחרי למעלה מ15 שנה בתחום ההדברות, חברת הדברות איכות מתברגת כאחת החברות המובילות באזור חיפה, קריות, צפון. ברשותנו מספר פתרונות ואפשרויות ריסוס והדברה ואנו משתמשים בחומרים...

א.י.א הדברות

קיבוץ אלמוג מעלה אדומים

א.י.א הדברות – נוסדה בשנת 2002 ועיקר עיסוקנו היה פיתוח ומציאת פתרונות למלכודות זבובים בכל רחבי הארץ א.י.א הדברות חרטה על דגלה שימוש ויישום בשיטות הדברה ירוקה...

א. מושקוביץ ובניו בעמ

חלוצי התעשיה 89 חיפה

אנחנו חברת הדברה ותיקה מאוד שכוללת מדבירים מקצועיים - ברשותנו כל הרישיונות וההיתרים הדרושים לכל סוגי ההדברה. החברה פועלת כבר למעלה מ50 שנה ועומדת בסטנדרטים הגבוהים ביותר...

שרון - מדבירים ירוק ונוח

שמיר 45 ירושלים 93891

חברת שרון – שירות מדביר מוסמך להדברת מזיקים, הינה מהמובילות בתחומה, ושומרת על סטנדרט גבוה, תוך הקפדה על ידע, איכות, מקצועיות, אמינות ושירות ללקוח. שרון שירותי הדברה...

שאלות ותשובות בתחום מדבירים

שלום, גיליתי על השיש במטבח נוזל צהבהב (כמות די רצינית) הנראה כשתן ומריח כך, יש לציין שהדבר קרה מספר פעמים בכל פעם במקום אחר, כמו כן, אני מתגוררת בקומה ראשונה. איזה בעל חיים יכול לעשות זאת?

שלום רב

לצערנו בלי בדיקה מקיפה של מדביר בכל המטבח, לא ניתן להעריך איזו חיה עושה זאת והאם אכן מדובר בחיה. אנחנו ממליצים לך למלא כאן טופס ולקבל הצעות ממדבירים שיבדקו את הענייו

יש מעל אחד החלונות בבית שלי קן של צרעות, אני לא יכולה לפתוח את החלון רציתי לדעת למי לפנות פניתי למוקד העירוני והם טוענים שזה לא שייך להם .

אני לא מציעה להתעסק עם זה באופן פרטני בשום פנים ואופן.
חובה להזמין איש מקצוע, מדביר. עבודה שכזו דורשת מיומנות רבה.
עניין זה אינו שייך לרשות העירונית אלא ההדברה נעשית באופן פרטני.

התשובה ניתנה על ידי מירב עטיה, מנהלת חברת ויקליש הדברות, הרב ריינס 16 נתניה, 052-4495900, 052-4689373


שלום רב. האם ניתן לגשת לבחינות של משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה ללא קורס? האם ניתן ללמוד עצמאית ולגשת?

שלום רב

לפי תקנות המשרד להגנת הסביבה, כל מי שרוצה להיות מדביר חייב לעבור קורס ולקבל הסמכה במסגרת קורס שעורך המרכז ההדרכה לבריאות הציבור

מה זה פרעושים. איך מדבירים נגדם?

שלום רב

אנחנו מבקשים להפנות אותך למאמר בנושא הדברת פשפשים , שם תוכל למצוא על פשפשים והדברת פשפשים

רציתי לדעת תוך כמה זמן מסיום הדברה מקצועית של כלל הדירה ניתן לחזור לדירה.

ראשית, חשוב להבין מהוא היקף ההדברה. מרבית ההדברות הביתיות לא משתמשות בחומרים שארתיים (מלבד מלכודות מכרסמים יעודיות), ולכן בעיקרון, אם מבוצעות כראוי, אמורות להיות "נקיות". במקרה כזה ניתן לחזור לדירה כבר שעה לאחר סיום ההדברה (חשוב כמובן לוודא שהמדביר השאיר את הדירה עם חלונות פתוחים לרווחה ומאווררת כראוי, ולהמנע מסגירת החלונות להמשך אותו היום אם אפשר).

במידה וקיימים בעלי חיים, שחלקם יכולים לגלות משיכה חזקה במיוחד לשאריות קטנות ולא מכוונות של חומרי הדברה, כדאי לדחות את חזרתם של אותן חיות מחמד ל-5 שעות אחרי ההדברה, עדיף לאחר שטיפה יסודית של הרצפות ומקומות המרבץ של חיות המחמד. לגבי תינוקות, אין מניעה לזחול וכו' לאחר שטיפה יסודית של הבית.

כתבות נוספות שיעניינו אותך

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברה ביתית או הדברה מקצועית?

אימהל'ה ג'וק – הדברה ביתית או הדברה מקצועית? הקיץ שוב בפתח וכמו בכל שנה הוא מבשר לא רק את פתיחת עונת הרחצה, אלא גם את בואם של המקקים הלוא...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

עשרה דברים שלא ידעתם על הדברה

הרחקת חתולים, גירוש יונים, הדברת חרקים, כל מה שצריך לדעת על הדברה ממקומות שונים בניגוד למה שאנשים נוטים לחשוב, אסור להדביר יונים. על...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברת טרמיטים - מעץ באים אל הבית נודדים

אחד השכנים שלכם נאלץ לבצע הדברת טרמיטים? פקחו עיניים וחפשו סימני נוכחות טרמיטים גם אצלכם בבית. טרמיטים הם זני חרקים נודדים, ולכן אם הם החליטו...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

מחירון הדברה - כמה עולה לישון בשקט בקיץ?

הקיץ זו העונה החמה של המזיקים, אשר גם הם מחפשים מקומות מפלט מהחום, ולרוב מוצאים אותם בבתים שלנו. לקראת הקיץ, אספנו לכם מידע אודות המחירים...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברת עש - שלא יתפרפרו לכם בארון

חובבי סיינפלד לא ישכחו כיצד עש הבגדים הרס לקרמר את אחת מעסקאות חייו. מי שסובל מעש בבית, לא ירצה שהוא יהרוס לו את החיים עש הבית על מיניו...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

המדריך השלם על קורס הדברה

רבים מבקשים מאיתנו לקבל פרטים על קורסי הדברה שנערכים בישראל. החלטנו להרים את הכפפה ולהציג מדריך קורס הדברה שיענה (כך אנו מאמינים) על כל...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברת מכרסמים - כל השיטות

המכרסמים הנפוצים ביותר בישראל הינם חולדת החוף, החולדה המצויה והעכבר המצוי. המכרסמים נחשבים למזיקים קשים בזכות כמה תכונות: יכולתם לקפוץ, יכולת...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברת דבורים - המדריך המלא

בסרט האנימציה B-MOVIE (כוורת בסרט), הופתע ג'רי סיינפלד, ששיחק את דמותו של הדבור ברי ברנסון, לגלות שבני אדם מדבירים דבורים. ברנסון לא הבין כיצד...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

כל מה שרציתם לדעת על פוליש

רגע לפני שאתם נכנסים לדירה או למשרד החדש, אחרי סיום שיפוץ או בנייה, תרצו בוודאי לעשות לו פוליש על מנת למחוק כל זכר לאבק וללכלוך שנשאר במקום....

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

מחירון הדברה

במאמר זה נציג בפניכם מחירון הדברה וחומרי הדברה, המחירון ישמש אתכם בפנייתכם לחברות הדברה שונות חומרי הדברה לשימוש עצמי קיימים...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברה מונעת

אנשים אוהבים לרוב לדעת מתי כדאי להזמין מדביר הביתה כדי למנוע את הופעתם הבלתי רצויה של הג'וקים ושאר היצורים הקטנים והמזיקים. ברגע שאנשים...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברה -הרחקת חיות

כאשר אנו חושבים על עבודה של מדבירים שונים, אנו נוטים לחשוב, שעבודתם מסתכמת בפגיעה במכרסמים שונים שפוגעים ביבולים, עכברים שפולשים לבתים, נמלים...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

חומר הדברה חדש יעזור במאבק נגד מלריה

מדענים גילו לאחרונה, חומר הדברה אשר מיועד לחסל יתושות מבוגרות, יתושות אלו הן אשר  מעבירות את נגיף המלריה לבני האדם. מנגיף אשר מתים יותר...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

הדברות -מהבית ועד הגינה

לא מעט אנשים, נאלצים להשתמש בשירותי מדבירים, במקרה של מתקפת חרקים ומזיקים שונים, בביתם, משרדם או בגינתם הפרטית. הדברות אלו חשובות על מנת להמשיך...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

איך בוחרים חברת הדברה

בלא מעט בתים, משרדים וגינות, אנשים סובלים מתופעות של הופעת מזיקים שונים, אשר לא רק מפריעים לאיכות החיים ושגרתם, אלא יכולים להיות מסוכנים מאוד...

פ.א.ב. שרותים בע\"מ

מדבירים - בין הדברה עצמית למסחרית

באחד הפרקים הידועים של סיינפלד, סבל ג'רי ממכת פשפשים בביתו ונאלץ לשכור מדבירים, על מנת שיטפלו בבעיה. מקרה זה, כמו מקרים רבים אחרים, מוכרים...