enter-article כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה - מרכז ההדברה הגדול בישראל
מדבירים » מאמרים וחדשות » כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה


מאז ומעולם שרוי העולם במצב מלחמה נגד המזיקים, והפעם מדובר בחרקים, זוחלים, ציפורים וחיות קטנות אשר מכרסמות. כל אלה מזיקים באופן קשה ליבול ולצומח בכל מקום בעולם. בעקבות המלחמה הקשה קמה גם התקפה וזוהי הייתה ההדברה. ההדברה כללה צירוף של חומר אשר מיועד במיוחד עבור המזיק המדובר במטרה להרוג אותו ולעצור את התרבותו.

עם השנים הבינו כי שיטות הדברה אשר הומצאו היו באמצעות חומרי הדברה כימים אשר מזיקים באופן מכריע לסביבה. מאין חרב פיפיות, כאשר אנו מדבירים באמצעות החומרים הכימיים אנו מקבלים יבול ספוג בחומרי ההדברה. הדבר מזיק למערכת העיכול של בני האדם ובעלי החיים גם יחד.

כך הם הפרו את האיזון הביולוגי הטבעי ושיבשו תהליכים ביולוגים כאשר בראשם הוא הכחדת מינים של חיות. יתרה מזאת, זנים רבים של מזיקים פיתחו עמידות כנגד חומרי ההדברה שלהם, לכן פיתחו חומרים מדבירים חדשים וכך הסתובבו להם מאות או אלפי סוגים של חומרים כימים במזון שלנו.

עם תחילת המאה העשרים ואחת התחילו לעבוד עם חומרי הדברה ירוקה בניסיון לצמצום הנזקים המשניים של תהלכי ההדברה הקלאסיים למינימום שאפשר.

הדברה ירוקה – על פי מה היא מושתתת?הדברה ירוקה

ראשית היא למניעה, של הצורך בהדברה זאת באמצעות שמירה על ניקיון, פינוי מפגעים סביבתיים כמו מים עומדים, ביוב ועוד. כמו כן אטימה של מיכלי מזון ועוד. בנוסף מתבצע פיתוח של צמחים אשר גורמים לסילוק של המזיקים. כך אין שום צורך בהדברה כימית. כמובן כי הדברה ירוקה כוללת גם ניסיון לסלק את המזיקים ככל שניתן, באמצעות רשתות שלוכדים חרקים מעופפים, מתקנים אשר מונעים נחיתת יונים, מתקני הפחדה וכדומה.

סוגים של הדברה ירוקה

הדברה ביולוגית- מלחמה במזיקים באמצעות אויביהם הטבעיים. לדוגמא אם סוג של חרק מחסל פטריה מזיקה מפזרים חרק זה והוא מחסל את הפטרייה באזור הגידול. היתרון בשיטה הזו הוא שימוש טבעי ללא חומרים כימים, בהשמדת מזיקים. הדברה מסוג זה מתבצעת באופן נרחב יחסית היום.

חומרי הדברה מתפרקים- הקפדה על שימוש בחומרים שמתפרקים באופן מהיר וכך מאבדים את הרעל שלהם. כך אין הרעלה של איזור הגידול, הגידולים עצמם והמים איתם משתמשים.

מינונים נמוכים- אם עד היום השתמשו בכמות רחבה של מוצרי הדברה היום משמשים במינון נמוך על מנת למנוע הרעלה מיותרת.

חומרי הדברה ייעודים- שימוש בחומרים ייעודיים בלבד בדיוק לסוג המזיק אותו מעוניינים להדביר. כך אין הדברה "כללית" של איזור הגידול.

חברות המתמחות בהדברה ירוקה

ניתן למצוא בסיקור קצר באינטרנט מדבירים אשר יענו בדיוק לבקשתכם. אם מדובר בשל עסק מזון או הדברת משרד או מטבח. חשוב לבדוק כי לחברות אלה יש רישיון. בדק אצל החברה באילו חומרים הם משמשים.

הדברה ירוקה – הפתרון האולטימטיבי להיפטר מהמזיקים באופן הכי טבעי שיש.

עוד באותו נושא

הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

סובלים מנמלים במטבח או בכל מקום אחר בבית? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם אמנם נמלים נחשבות לקבוצת המזיקים הפחות טורדניים, אך ההכללה הזו...

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

אלעד אורי, הלך ללמוד חקלאות אגרונום ויצא משם מדביר. היום הוא מנהל את חברת ג'וק בראש הדברה נכונה והוא ממנהלי הפורום שלנומתי החלטת להיות מדביר...

מדריך קוטל יתושים

מדריך קוטל יתושים

אם מסתכלים על הנתון לפיו כמעט 1 מתוך 10 בני אדם סובלים מעקיצות יתושים, אזי ברור מדוע תעשיית קוטלי יתושים מגלגלת קרוב ל-25 מיליון שקל בשנה. את רוב...

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים הוא שם של מגוון שירותים רחב מאוד, המתאימים דווקא יותר לאוהבי החתולים שבנו. בשורות הבאות נציין מהי לכידת חתולים (וגם...

הדברת תיקנים – המדריך המלא

הדברת תיקנים – המדריך המלא

מכת התיקנים שתוקפת מדי פעם את ישראל פוגעת בשגרת החיים של ישראלים רבים, אחרי שתקראו את המאמר הזה יהיה בידיכם את כל הכלים כדי להדביר אותם. ואם...

string(29) "categoryהדברה ירוקה"