enter-article הדברת תיקנים – המדריך המלא - מרכז ההדברה הגדול בישראל
מדבירים » מאמרים וחדשות » הדברת תיקנים – המדריך המלא

הדברת תיקנים – המדריך המלא

מכת התיקנים שתוקפת מדי פעם את ישראל פוגעת בשגרת החיים של ישראלים רבים, אחרי שתקראו את המאמר הזה יהיה בידיכם את כל הכלים כדי להדביר אותם. ואם זה לא יעזור, אתם תמיד מוזמנים לקרוא למדבירים מקצועניים

ישראלים רבים המתבקשים להתמודד עם מכת התיקנים, עושים זאת באמצעות אחד ממגוון התכשירים הבייתים שקיימים כיום בשוק. לתכשירים מסוג זה ישנם מספר יתרונות:

 • הם זולים. חומרי הדברה כמו סנו K300 עולה 30.24 ש"ח ליחידה, ולעתים אף ניתן לרכוש אותו במסגרת הנחה שמוזילה את עלותו אפילו יותר.

 • הם נגישים. תכשירים ביתיים המבצעים הדברת תיקנים ניתן למצוא כמעט בכל סופרמרקט שכונתי.

 • הם אינם מזיקיםולכן לא קיים חשש לגרימת נזק או הרעלה לדיירי הבית וחיות מחמד.

 • השימוש בהם קל ופשוט: לא דרושה הכשרה מקצועית כדי לבצע ריסוס.

עם זאת, תכשירים מסוג זה מוגבלים מאוד, היות וספקטרום הפעולה שלהם צר. לכם הם נחשבים כפתרון נקודתי יעיל, אך אם מדובר במתקפת תיקנים גדולה בהיקפה, הרי שלא תוכלו להסתפק רק בתכשיר הדברת תיקנים ביתי.
 
התיקנים התנחלו אצלכם בדירה? תוכלו למנוע את התפשטותם באמצעות שיחת טלפון אחת!
 


הדברת תיקנים מקצועית

הבעיה המהותית במכת התיקנים, נובעת לא רק מפלישתם לגבולות הבית או בית העסק, כי אם רבייתם המהירה. נקבת התיקן מטילה בעונת הקיץ תיק ביצים, אשר כל אחד מהם נושא כמה עשרות תיקנים צעירים. הדברת תיקנים ביתית אינה יעילה בפני דגירת ביצים, ולכן במידה ונתקלתם בתיקנים רבים בבית או בבית העסק, חשוב לזמן איש מקצוע שיוכל לנטרל את הבעיה במהירות.

בטרם תזמנו את איש המקצוע לביתכם, עליכם לבחון מספר קריטריונים חשובים:

 • הכינו את ביתכם לביצוע הדברת תיקנים. על מנת להבטיח תוצאות מקסימליות, מומלץ להותיר את הבית נקי ומוכן לריסוס. לקוחות רבים חוששים מריסוס היות והם חושבים כי יהיה עליהם לרוקן את כל תכולת הבית, אך מדובר במיתוס. אין צורך להזיז רהיטים כבדים לקראת ביצוע ההדברה, אך חשוב לרוקן את השיש, את הארונות מתחת לכיורים ולהזיז רהיטים קלים כמידת האפשר.
   

 • וודאו כי המדביר אותו הנכם מעסיקים פועל באישור משרד הבריאות. מדובר בפרמטר חשוב, היות ומדבירים הפועלים ברישיון עושים שימוש בחומרים בלתי רעילים ונטולי תופעות לוואי.
   

 • היוועצו עם המדביר מבעוד מועד, ובדקו כיצד יהיה עליכם לנהוג בשעת הריסוס. יתכן שביום הריסוס תצטרכו להרחיק ילדים וחיות מחמד משטח הבית.
   

 • קבלו הצעת מחיר אטרקטיבית: המחיר הממוצע לריסוס חדר אחד בדירה הוא כ-200 ש"ח כולל מע"מ. שימו לב כי לא מדובר בהצעת מחיר אוניברסלית, ולפיכך היא עשויה להשתנות מחברה לחברה. כמו כן, מומלץ לבדוק האם הדברת תיקנים כוללת הדברה נגד מזיקים נוספים, כמו נמלים ועכבישים.
   

 • בקשו תעודת אחריות. הדברת תיקנים איכותית אמורה לנטרל תיקנים וביצי תיקנים לתקופה ארוכה, ולכן מדבירים מיומנים לא יתנגדו להעניק לכם תעודת אחריות בסיום הריסוס.

עוד באותו נושא

הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

הדברת נמלים – הדרכים הטובות ביותר להתמודד איתן

סובלים מנמלים במטבח או בכל מקום אחר בבית? תשאירו פרטים ויחזרו אליכם בהקדם אמנם נמלים נחשבות לקבוצת המזיקים הפחות טורדניים, אך ההכללה הזו...

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

בואו להכיר את אלעד אורי , מנהל ג'וק בראש הדברה נכונה

אלעד אורי, הלך ללמוד חקלאות אגרונום ויצא משם מדביר. היום הוא מנהל את חברת ג'וק בראש הדברה נכונה והוא ממנהלי הפורום שלנומתי החלטת להיות מדביר...

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים - איך עושים את זה נכון

לכידת חתולים הוא שם של מגוון שירותים רחב מאוד, המתאימים דווקא יותר לאוהבי החתולים שבנו. בשורות הבאות נציין מהי לכידת חתולים (וגם...

מדריך קוטל יתושים

מדריך קוטל יתושים

אם מסתכלים על הנתון לפיו כמעט 1 מתוך 10 בני אדם סובלים מעקיצות יתושים, אזי ברור מדוע תעשיית קוטלי יתושים מגלגלת קרוב ל-25 מיליון שקל בשנה. את רוב...

כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

כל מה שצריך לדעת על הדברה ירוקה

מאז ומעולם שרוי העולם במצב מלחמה נגד המזיקים, והפעם מדובר בחרקים, זוחלים, ציפורים וחיות קטנות אשר מכרסמות. כל אלה מזיקים באופן קשה ליבול ולצומח...

string(31) "categoryהדברת תיקנים"