madbirim4u.co.il

הדברת יתושים - מדריך


נדמה שמשחר ההיסטוריה, מצא לעצמו האדם אויב קטן ולא נעים, אשר נוהג עמו באכזריות והאדם מחפש דרכים שונות להתמודד עמו. מדובר ביתוש.
בעולם קיימים יותר מ3500 סוגי יתושים, אשר מתנהלים בדרכים שונות, שוהים במקומות שונים ופוגעים באדם בדרכים שונות.

מתי וכיצד פועלים יתושים?

רוב היתושים פועלים בשעות הלילה, אך במקומות מסוימים, בעיקר באזורים בהם לא שוררים תנאים סניטריים ראויים, ניתן למצוא אותם גם בשעות האור. כמו כן אפשר למצוא יתושים באיזורי ביצות, נהרות ואזורים חמים.

העולם מתחלק לשניים, לאלו אשר סובלים מיתושים לעומת אלו שלא סובלים מהם. למעשה לא כל אחד סובל מעקיצותיו של היתוש, אלא רק בעלי דם O, או –A. בעלי דם זה, סובלים ממציצת הדם על ידי היתוש, באמצעות עקיצה. עקיצה זו מאפשרת ליתוש להנאות מהמזון שלהם, אשר מבוססת על חלבונים. עקיצות אלו גורמות לגירודים במשך ימים רבים, אשר לעיתים מתפתחים לכדי פצעים.

ברוב המקרים ובמקרים הקלים, אזי שהעקיצה נשארת על הגוף כסמן חיצוני ואיננה פוגעת בבריאות אך יתושים יכולים להעביר מחלות מסוכנות, דוגמאת מלריה,דנגיי, קדחת צהובה, וירוס מערב הנילוס ומחלות אחרות שמסכנות חיים.

כדי להתמודד עם היתושים, המציא האדם דרכים שונות, מטיפול גופני דוגמא כדורים נגד מלריה, או משחות נגד עקיצות, טיפול ביתי דוגמאת קטלן חשמלי נגד יתושים, פתיליות, רשתות וכיליות, אשר מונעות מהיתושים לשהות בתוך הבית, וכן כמובן טיפול ארוך וממושך של הדברה נגד יתושים.

הדברת  יתושים , היא טיפול שמתבצע הן מבחינה ארצית והן מבחינה ביתית. מבחינה ארצית-לאומית,  הדברת יתושים מתבצעת באמצעות ייבוש ביצות, ניקיון שטחים מלוכלכים והדברה של אזורים שהיו נגועים ביתושים, אשר יכולים לסכן את תושבי המקום וקירבתו.  

מבחינה ביתית, מדובר בריסוס צמחים ושיחים, ריסוס של אזורים מהם יכולים להופיע יתושים, באמצעות חומרים כימייים או טבעיים אשר מפריעים ליתוש. או כפי שצויין קודם לכן בכלים נקודתיים יותר, דוגמא רשתות וקטלנים.

תוצאות עקיצת יתוש

חשוב להבהיר, עקיצה של יתוש איננה בהכרח דבר מסוכן, אך היא בהחלט לא דבר נעים. רצוי להזמין מדבירים לשם ביצוע הדברת יתושים במידה והם מופיעים באופן תדיר ומסכנים את בני הבית. הדבר נכון במיוחד כאשר יש תינוקות בבית, אשר עלולים להיעקץ ולסבול מגירודים ורגישויות בעור עקב כך. עקיצה של יתוש היא איננה בהכרח מסוכנת,אך לעיתים עצם הגירוד במקום העקיצה, יכול להסב נזק רב לעור, על כן יש להימנע מכך.30/07/2011    המאמר עודכן בתאריך 30/07/2009    www.madbirim4u.co.il
פורום הדברה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר madbirim4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הדברה - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 madbirim4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
רוצים להדביר יתושים? תתקשרו עוד היום
אנחנו עובדים עם המדבירים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!