madbirim4u.co.il

הדברה -הרחקת חיות


כאשר אנו חושבים על עבודה של מדבירים שונים, אנו נוטים לחשוב, שעבודתם מסתכמת בפגיעה במכרסמים שונים שפוגעים ביבולים, עכברים שפולשים לבתים, נמלים שמקימים מושבות בבית ומפריעים ליושביו, ג'וקים שמופיעים משום מקום ומפחידים אותנו או חרקים אחרים אשר מפריעים למחייתנו השלווה.

חברות הדברה נאלצות להתמודד גם אם חיות אחרות, חיות שאנו נוטים לראות אותם כידידותיים לבני אדם ולסביבה או לפחות, כאלו שלא מזיקות להם.
במאמר זה נציג מספר דוגמאות, לחיות שאיתן נאלצות חברות ההדברה להתמודד. תחילה יש לציין, שהתמודדות שכזו, איננה נובעת כמובן משנאת חיות או מרצון לפגוע בהן בכוונה, אלא רק לשם החזקת השלווה למקום, על מנת לאפשר ליושביו, להמשיך בחייו בלי ששגרתו תיפגע.

הרחקת יונים

הדוגמא הבולטת ביותר אולי, לעבודה של חברות הדברה, עם חיות אשר אנו נוטים לראות, כחיות ידידותיות, היא הרחקת יונים. כידוע לנו, יונים נוטים להקים קן על מעקה המרפסת, גגות הבתים, גגונים של כביסה, אדן החלון ובמקומות אחרים. אומנם קן זה הוא חשוב מאוד ליונים, לשם דגירה על הביצים שלהן, אך הוא גם מביא עמו לכלוך רב וחמור מכך, הוא גורם ליונים להשאיר צואה במקום. אותה צואה מביאה אליה, חרקים רבים, אשר יחד עם הצואה, יוצרים אזור שיש בו חיידקים רבים וחשיפה רבה למחלות.

לכן כאשר יונים מקימים קן או אפילו חוזרים אל מקום מסוים, רק כדי להשאיר שם את הצואה שלהם, יש להזמין מיד חברת הדברות אשר תרחיק את היונים מהאזור ותשמור עליו נקי.

הרחקת חתולים

דוגמא בולטת אחרת, אשר יש שיטענו שהיא הרבה יותר מפתיעה, היא הרחקת חתולים . חתולים הם אומנם חיית בית אהובה על לא מעט אנשים, אך חתולי רחוב שאינם מטופלים ומחוסנים, נושאים עימהם פרעושים, קרציות וטפילים אחרים. אותם חתולים, גם לא עוברים סירוס ומכאן שהם מביאים גורים רבים לעולם. אך זו כמובן לא הסיבה היחידה שבגינה אנשים מזמינים חברת הדברה שתרחיק אותם.

הסיבה היא, שחתולים נוטים לטפס גבוה ויכולים להתחבא במקומות שונים בלי שמישהו ישים לב לכך. אחת התופעות המוכרות היא, חתולים אשר מגלים פתח בתקרה, ומצליחים להיכנס לתוכה. זה מוכר בעיקר במקומות בהם יש חניונים (שם חתולים יכולים להתחבא בלי שאיש ישים לב לכך), במקומות בהם יש תקרת גבס, אשר הם יכולים לתוכה. חתול שנכנס לתקרת גבס, יכול להשאיר שם את הצואה שלו וכמובן לגרום להתפשטות הטפילים השונים שעליו, מה שמסכן את בריאות האנשים במקום.

הרחקת עטלפים

דוגמא אחרונה שניתן היא הרחקת עטלפים. מצב זה מוכר במיוחד במקומות בהם יש גידולים שונים (בעיקר פירות), אותם נוטים העטלפים ללעוס ולאחר מכן להקיא. זה גורם נזק הן לגידולים וכמו כן, משאיר לכלוך וחיידקים רבים. הרחקת עטלפים נועדה למעשה לשמור על הגידולים של החקלאים ולמנוע התפשטות של אותם חיידקים שנובעים מאותו קיא ושל אותם חרקים שונים, יבואו להנאות מהקיא.

במקומות עירוניים, לא אחת מוזמנים מדבירים להרחיק עטלפים מחשש לפגיעה שלהם בילדים, פגיעה שאינה בהכרח נובעת מרוע כמו מפחד או מראייה פגומה של העטלפים.09/05/2011    המאמר עודכן בתאריך 09/05/2009    www.madbirim4u.co.il
פורום הדברה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר madbirim4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הדברה - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 madbirim4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
מחפשים מדביר אמין ומקצועי? תתקשרו או תשאירו פרטים
אנחנו עובדים עם המדבירים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!