madbirim4u.co.il

ריסוס ג'וקים - בין K-300 למדביר מקצועי
הקיץ בא, איתו בא החום הנוראי ודיירים בדירות ישנות יודעים, זה הזמן בו הג'וקים יוצאים מן המחבוא ועושים את הפלישה הגדולה. עכשיו אנחנו מחזירים למלחמהבעיית התיקנים האמריקאיים עשתה עלייה לארץ, וקיבלה במעוז הציונות את הכינוי המעליב קמעה "ג'וקים". הג'וק הביתי יכול לגרום למעט תחלואה (יחסית למזיקים אחרים, בייחוד יונקים, שיכולים להעביר הרבה יותר מחלות) והרבה מאוד צרכות ואי נעימות, וכמו מזיקים רבים אחרים מפתח עמידות הדרגתית כנגד חומרי הדברה מכל הסוגים.

יחד עם זאת, אל נואש: בשורות הבאות ננסה להביא בפניכם כמה חומרי הדברה (שניים נפוצים ליתר דיוק) לפי סוג הבעיה שלכם והדרך שבה אנו ממליצים לטפל בה.
טיפול סימפטומטי קל:

המוצרים הנפוצים במחירה חופשית במגוון חנויות צורכי בית מבוססים כולם על פוספטים אורגאניים (חומרי הדברה שרעילים גם לבני אדם, אבל למזלנו הרב מתפרקים מהר ולא ממשיכים לעבור אלינו בשרשרת המזון).

המוצרים הללו מגוונים מאוד וזכו להרבה מאוד שמות, ביניהם "K300" האגדי (ומוצרים אחרים בווריאציות קלות מסדרת הK), "סנו קלין" ואחרות. בעיקרון, המוצרים מותאמים לפי סוג החלל  (במקרה שלכם בדרך כלל חלל מגורים סגור), כמות הריסוס, וסוג המזיק (במקרה שלנו, תיקנים). מסרו את המידע הזה למוכרן בחנות, ורוב הסיכויים שתקבלו חומרי הדברה מספיק טובים.

את השימוש יש לבצע בהתאם להוראות היצרן, ובמיוחד להקפיד על הוראות הבטיחות:

1.      לא לרסס ישירות על בני אדם, ולהקפיד להגן על פתחי הגוף וריריות (עיניים, פה, דרכי נשימה). פוספאטים אורגניים חודרים ממברנות לא רע בכלל (זו הדרך בה הם נכנסים לגופו של הג'וק), ולכן המקפידים על לבוש מלא וכפפות, תבוא עליהם הברכה.

2.      להוציא ילדים מהבית (ולתת לו להתאוורר אחרי שמכניסים אותו)

3.      לא לרסס על אוכל (מן הסתם) ועל משחקי ילדים (שנוטים להגיע לפה ולספק מוצרי הדברה רעילים לכל חדר מיון בארץ).


ועכשיו חומרים לרציניים בלבד

במידה ואתם סובלים מבעיה קשה שלא נפתרת על ידי אותם חומרי הדברה "פשוטים", אל חשש, ניתן פשוט להחליף לשיטות וכן מוצרי הדברה אגרסיביים יותר. הסבירות שתכשלו בחומרי ההדברה ההמוניים עולה במצבים הבאים:

1.      מגורים בבית פרטי

2.      מגורים בדירות קרקע

3.      מגורים בקרבה לבורות ביוב/כאשר מערכת הביוב לא סגורה הרמטית לגמרי

4.      מגוון "מאגרי ג'וקים" אחרים בבית, כמו פיר אשפה, גינה, משטח קומפוסט וכדומה.

5.      מיקומים גיאוגרפיים ועונות שנה מסויימות.


אז מה עושים?

המלך של מוצרי הדברה בקטגוריה הזו דזיקטול, סוג מרוכז יותר של פוספט אורגאני. הדזיקטול מגיע במגוון תצורות: גרגרים, נוזל, נוזל תברואתי ונוזל חקלאי. התצורות הגרגריות ונוזליות לחקלאות ניתנות לקניה חופשית (אבל בשביל להשתמש בנוזל יש צורך במרסס), ואילו התברואתיות נכון ל2011 מוגבלות אך ורק לשימוש על ידי מדבירים מומחים.

בכל מקרה במידה ומדובר על בעיה קשה, לאור הרעילות הרבה של החומרים הללו, מומלץ להיעזר בשירותי מדבירים מקצועיים. הדברה כזו צפויה לעלות בין 250-500 ₪, ובסופה בדרך כלל ניתנת (ואם לא, דירשו) כתב אחריות לשנה אחת לפחות.


אחרי שמרססים,  יש לאוורר את הבית, רצוי להימנע מלשהות במקום מספר שעות, ויש לשים את המיכל במקום אליו ילדים לא יכולים להגיע07/04/2013    המאמר עודכן בתאריך 07/04/2011    madbirim4u.co.il
פורום הדברה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר madbirim4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הדברה - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 madbirim4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
מתעניינים בחומרי הדברה? דברו איתנו
072-3301653

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!