madbirim4u.co.il

הדברת מזיקים - באילו חומרי הדברה נשתמש


התמודדות עם מזיקים שונים בבית היא בעיה שכל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד עימה, בפעם זו או אחרת בחייו כשבמקרה הטוב הסתכם האירוע בהשלכת נעל או שימוש בתרסיס. עם זאת, לעיתים יכול המזיק להפוך למטרד הגורם לנזקים ומחייב עזרה מקצועית. שלוש קבוצות המזיקים המרכזיות הפועלות בתוך הבית נחלקות לחרקים, מכרסמים וציפורים, שלושתן הסתגלו לחיים במשכנות האדם ושלושתן תלויות במזונו.

שלושת השיטות המרכזיות למלחמה במזיקים אלו הינן:

לכל אחת משיטות הלחימה האלה יתרונות וחסרונות ובכדי לבחור בשיטה המתאימה ביותר למזיק ולמבנה בו הוא פועל יש להכיר לעומק את תכונות המזיק, ואת דרכי פעולתו במבנה, אומר בועז קייזרמן מחברת קייזרמן שירותי הדברה, "המזיקים תלויים בתשתיות ובמזון של האדם ולכן גם ניתן ללחום בהם ביעילות, על ידי שינויים במבנה או באופן אחסון המזון. בכל מקרה בו אתם נתקלים בבעיות מזיקים קשות יש לבחון האם ניתן לפעול כנגדם על ידי שינויים במבנה כמו איטום פתחים, או ביצוע סדר וניקיון. הזמן הטוב ביותר ליישום פעולות מניעה ברמת המבנה הוא בשלב הבניה או השיפוצים, בשלבים אלה מומלץ לשלב יועץ המומחה בתחום".

טיפול במזיקים

ישנם זנים רבים ושונים של חרקים לכל אחד מהם תכונות ודפוסי התנהגות שונים המצריכים טיפול באמצעות חומרי הדברה שונים - בכדי להדביר תיקנים (ג'וקים) יש לרסס חומרי הדברה לאורך הפנלים, מכיוון שהם נוהגים לנוע בצמוד אליהם. לעומת זאת, כנגד פרעושים יש לרסס את כל פני השטח ואילו הדרך הטובה ללחום בנמלים היא למצוא את הפתח בקיר אליו הן נכנסות ולרסס לתוכו. חומר ההדברה יכול להיות זהה, אך דרך הפיזור שלו והכמויות שונות.

חומרי הדברה "צמחיים" שהמדבירים מפרסמים נקראים פריטואידים סינטטיים והם מיוצרים במפעל והרכבם הכימי דומה לחומר הדברה המופק מפרח החרצית שנקרא פירטרום. מן הפרסומים ניתן להבין כי מדובר בחומר טבעי המופק מן הצומח אך אין זה הדבר.

רעילותם של הפריטואידים נמשכת מספר חודשים, רמת הרעילות לאדם וליונקים אחרים נמוכה יחסית והם נטולי ריח כמעט. חומר ההדברה השני בו נהוג לעשות שימוש בבתי מגורים הוא הזרחנים האורגניים. כדאי להיזהר מחומרים אלה משום שהם עלולים לפגוע בנשים הרות, עוברים ותינוקות. והשימוש בהם יאסור בקרוב על ידי המשרד לאיכות הסביבה.

הג'ל, המורכב משני רכיבים-פיתיון ורעל, נחשב לחומר ההדברה היעיל והבטוח ביותר כנגד תיקנים, אותו מורח המדביר בנקודות קטנות בסדקים שונים שבהם פעילים התיקנים. קיימות גם מלכודות לחרקים המצריכות ידע בהתאמה שלהן למזיק ולסביבה (פיזור ללא תכלית לא יפתור אתכם מבעיית המזיקים).

לבעיית המזיקים מדבירים ממליצים על שלושה פיתרונות מנע , הראשון הוא התקנת רשתות על חלונות הבית. פיתרון יעיל וזול כנגד חרקים מעופפים וזוחלים כאחד. הפיתרון השני הוא איתור פתחי כניסה כמו סדקים בקירות או על הרצפה ופשוט לאטום אותם. הפיתרון השלישי הוא ניקיון, אם אתם נוטים לנקות את שאריות האוכל רק ביום שאחרי, סביר להניח שתתקלו בבעיית נמלים או מזיקים רעבים אחרים. הלכלוך שלנו הוא המזון שלהם, אז הנה לכם עוד סיבה טובה לנקות את הבית.
 08/11/2012    המאמר עודכן בתאריך 08/11/2010    madbirim4u.co.il
פורום הדברה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר madbirim4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הדברה - בואו הצטרפו
Copyright © 2021 madbirim4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
מתעניינים בחומרי הדברה? דברו איתנו
072-3301653

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!