madbirim4u.co.il

חומרי הדברה -הסכנה לטבע ולאדם


כאשר אנו משתמשים בחומרי הדברה לצורך הדברת מזיקים שונים, אנו נוטים לחשוב, לא פעם, שאותם חומרים פוגעים רק במזיקים אלו. אין הדבר כך. חומרי הדברה הם מסוכנים גם לבני אדם ולסביבה שלהם. על כן, השימוש בהם צריך להיעשות באופן מושכל, סביר ומקצועי.

חומרי הדברה, מורכבים מחומרים כימיים שונים, חלקם טבעיים (חומרים ידידותיים יותר לסביבה) וחלקם סינטטיים. מאחר ואותם חומרים מכילים רעלים שונים, בין היתר הורמונים שונים אשר משתלבים עם הגוף וגורמים להרס המערכת ההורמונאלית, אזי שהם יוצרים פגיעה קשה בגוף. למשל חומרי די.די.טי, הינם מתחזים להורמון האסטרוגן, ובכך מגבירים את ייצרו בגוף, חוסמים את הקוטלנים שלו, ומונעים ממנו לפעול כפי שהוא אמור לפעול. פגיעה בו יכולה להיות קשה למערכת הגוף של הזכר.

אך הבעיה שיוצרים אותם חומרי הדברה, יכולים להופיע בצורות שונות ומסיבות שונות. זה מתחיל בכך שחומרים שהינם סינטטיים, הינם יציבים ומתפרקים במשך תהליך ארוך, ומכאן שהשפעתם על הסביבה נמשכת הרבה יותר זמן, מהרגע בו הם משתחררים לחלל האוויר.

כאשר הם משתחררים על גידולים שונים, במטרה לפגוע באותם מזיקים שמופיעים ביבולים, אזי שעם חיסול המזיקים הם גם פוגעים ביבולים, בפוריות האדמה, משנים את ערכי היבולים, מורידים את הערך התזונתי שלהם. זו הסיבה שאנשים נוטים לעבור היום למזון אורגני, שלא עבר ריסוסי הדברה.

הבעיות של חומרי הדברה

בעיות נוספות שיוצרים אותם חומרי הדברה , אם אינם משתחררים בצורה נכונה לחלל האוויר, הוא עקב פיזור לא נכון שלהם בשטח. אומנם נהוג לשחרר אותם באזור בו יש מזיקים. אך הם אינם נשארים במקום אחד, אלא משתחררים על פני שטחים רבים. זה גורם לפגיעה הן ביבולים באותו שטח, אך גם באזורים אחרים, בהם כלל אין מזיקים.

נזק מוכר אחר, שנגרם כתוצאה מעבודה לא נכונה עם חומרי הדברה, הוא זיהום המים. חומרי ההדברה משתחררים ונשטפים אל מאגרי המים באזור. זה כמובן מוביל לפגיעה קשה באיכות המים, לנזק ארוך טווח במי שמשתמש במים אלו, ואף להרעלה של מי שאינו עמיד בפני חומרי הדברה אלו.

חומרי ההדברה גורמים נזק לא רק ליבולים, לאדמה או למים, הם גורמים נזק קשה גם לבני אדם, במידה ונעשה בהם שימוש לא נכון. זה יכול להיות דבר פשוט כמו צריבות קלות בעיניים או בגרון, אך זה יכול גם להגיע לפגיעה בעור ואף להרעלות. אנשים שבאים במגע עם חומרים אלו באופן קבוע, נוהגים לשים על עצמם מסיכות ותלבושת עמידה מפני חומרים אלו.

אך כאשר מדובר בלקוחות רגילים, שמזמינים ריסוס ביתי, אזי שהם באים במגע עם חומרים אלו, לעיתים בלי להיות מודעים לסיכונים הרבים שיש בחומרי הדברה. על מנת להתוודע לכך, עליהם לקבל את כל המידע הנדרש מאותם מדבירים שמבצים  אצלם ריסוס, ובמידה והינם מרססים באופן עצמאי, מזיקים ביתיים, עליהם לקרוא את ההוראות המופיעות על בקבוקי הריסוס, על מנת שלא יינזקו ויפגעו מאותם חומרי הדברה.09/05/2011    המאמר עודכן בתאריך 09/05/2009    www.madbirim4u.co.il
פורום הדברה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר madbirim4u.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת הדברה - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 madbirim4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
מתעניינים בחומרי הדברה? דברו איתנו
072-3301653

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!