madbirim4u.co.il

טרמיטים

הצילו! טרמיטים בבית! מה עושים?

אלפי טרמיטים בכל קן

הטרמיטים נראים כמו נמלים לבנות, עם מחושים ללא מפרקים ולחלק מהם יש כנפיים. הם נפוצים בעיקר באזורים טרופיים וסאב-טרופיים, אולם לצערנו גם בארץ נפוצים כמה מינים שיכולים "לעבור לגור" אצלכם בבית, ולהסב לו נזקים.

הטרמיטים הם אוכלי עץ, והם רגישים לאור כך שהם חופרים בלעיסה מנהרות בתוך עץ טבעי ואלמנטים שעשויים מעץ גושני או עץ לא מעובד. הם ערים בעיקר בלילה, כך שניתן אם מקשיבים היטב, לשמוע את רחשי הלעיסה שלהם בעת שהם חופרים את מנהרותיהם במדפים, מעקות, שולחנות, ארונות, ורהיטים אחרים עשויים עץ, ואפילו בקרשים ומקלות בבית ובחצר. 

טרמיטים הם יצורים עמידים יחסית, וקשה להדביר אותם. בכל קן מתגוררים אלפי טרמיטים שיכולים לפורר לאבק, בסופו של דבר, גם את רהיט העץ הכבוד והיקר ביותר שיש לכם. על כן, אם אתם מזהים סימן או חשד לטרמיטים – מומלץ לפעול מהר. 

איך מזהים טרמיטים בבית?

החשד לטרמיטים עשוי לעלות בעיקר כשאתם רואים מעין מנהרות חצובות במשקופים או ברהיטים מעץ או אלמנטים מעץ שהתוך שלהם הפך חלול, ללא נסורת הפזורה מסביב. טרמיטים חופרים את המנהרות שלהם במשקופים, במדפים, במקלות וקרשים מעץ שהובאו מבחוץ, ברהיטי עץ ובכל מוצר אחר עשוי עץ טבעי ולא מטופל. יש מי שמזהים טרמיטים גם על פי רחשים אופייניים, אלו הם רחשי הכרסום של הטרמיטים בתוך רהיטי העץ שלכם, אותם ניתן לשמוע בעיקר בשעות הלילה המאוחרות. 

אם אתם מוצאים טרמיטים בבית, או סימנים לטרמיטים כמו תעלות חפורות באלמנטים מעץ, צלמו את הממצאים ושלחו ללא דיחוי למדביר מומלץ לטיפול מהיר.

יש אצלנו טרמיטים בבית – מה עושים?

חשוב לדעת כי מפגע של טרמיטים מטופל בדרך אחרת מאשר נוכחות של חרקים אחרים בבית, הן בשל הפוטנציאל העצום של טרמיטים לנזק והן בשל הקושי לפגוע בטרמיטים, מפני שהם חיים בתוך רהיטי העץ ובמחילות עמוקות מתחת לאדמה. הטרמיטים מתרבים מהר וחיים הרבה שנים, ועל כן, אם עולה החשד לטרמיטים – חשוב לפעול במהירות. הנזק הנצבר לרהיטי העץ שלכם רק יתעצם ככל שתמתינו. 

כך מטפלים בטרמיטים:

1 – הזרקת חומרי הדברה מתחת למרצפות - קינים רבים של טרמיטים נמצאים מתחת לאדמה, ולמעשה, ייתכן שהם נמצאים שם עוד לפני תחילת הבנייה של הבית, והקרקע לא נבדקה כראוי. הדברת קן של טרמיטים שנמצא מתחת לבית הינה פעולת הדברה יקרה. היא כרוכה בקידוח ברצפות, בחלק מהמקרים הקידוח פוגע בצנרת המים או הביוב העוברת מתחת לרצפות. לאחר הקידוח מוזרקים חומרי הדברה אל קן הטרמיטים ומחסלים אותם. לאחר מכן נאטמים הקידוחים כך שהריצוף נראה ללא פגע. 

2 – פיזור חומרי הדברה דביקים בשחרור איטי - עוד שיטה מקובלת להדברת טרמיטים היא פיזור של חומרי הדברה רלוונטיים באזורי התעלות שהתגלו ובאזורי המחיה של הטרמיטים. בחלק מהמקרים, חומרי ההדברה נדבקים לגוף הטרמיט ומגיעים ביחד איתו אל קן הטרמיטים, שם הם משמידים את כל הקן. זוהי שיטה בטוחה יותר, זולה יותר ונוחה יותר להפעלה, אם כי היא לא תמיד פועלת כצפוי, עד כדי כך שלעיתים היא חסרת תועלת כמעט לחלוטין.

3 – הזרקת חומרי הדברה אל מוצרי העץ בבית - אם זיהיתם טרמיטים במשקוף, ברהיט עץ חדש או בעץ מחוץ לבית, תוכלו לבצע הדברה נקודתית באמצעות קידוח והזרקה בלחץ של חומרי הדברה לרהיט הספציפי. שיטה זו להדברת טרמיטים מתאימה כמובן רק כשהבעיה היא נקודתית, ולאחר שהטרמיטים התפשטו לאזורים נוספים בבית, היא מאבדת מיעילותה

4 – הדברה ביולוגית - שיטה מעניינת שכמובן קשה ליישם אותה בבתים ודירות בישראל היא הדברה ביולוגית של טרמיטים באמצעות... נמלים. גם שממיות וסוגים מסויימים של גידולים (כמו פטריות מסויימות) גורמים להרעלה באוכלוסיית הטרמיטים ומעלימים אותם. כמובן שהדברה ביולוגית היא רעיון אקולוגי, שאינו מתאים להדברה בבית...

מניעת חדירה של טרמיטים

בארצות רבות שבהן יש נוכחות של המזיק ההרסני כל כך לעץ, מבוצע טיפול נגד מכרסמים, מזיקים וטרמיטים בכל קורה של עץ לפני שהיא עוברת לתעשייה או לנגריה. הטיפול כולל הזרקת חומרי הדברה אל קורת העץ ולעיתים גם צביעתה, וכך מובטח כי קורת העץ הזו והרהיט שייעשה ממנה, לא יכניסו טרמיטים לבית שלכם. גם בישראל, נגריות שונות מציעות קורות עץ מטופלות וניתן לרכוש כאלה שאינן מטופלות נגד מזיקים. כשאתם רוכשים רהיט, בדרך כלל קשה לדעת אם הוא טופל נגד מזיקים – אבל לא מזיק לשאול. 

אם אתם עוברים לגור בדירה חדשה, ייתכן שכדאי להזמין מדביר מקצועי לייעוץ ראשוני ואולי גם לביצוע הדברה של מזיקים שונים, ביניהם טרמיטים, לפני שתעברו לגור בדירה. חשוב לדעת, כי אם הדירה החדשה נגועה בטרמיטים, יהיה קשה יותר לבצע הדברה ולסלק את המזיקים לאחר שתאכלסו את הדירה, והרהיטים שלכם עלולים להינזק. 

עוד שיטה מקובלת למניעת טרמיטים היא יצירת מנהרה היקפית מסביב לקירות החיצוניים של הבית, עם הזרקה בלחץ של חומרי הדברה נגד טרמיטים (אפשר גם נגד מזיקים אחרים) שימנעו כניסה של טרמיטים למתחם.

איך בוחרים מדביר מקצועי נגד טרמיטים?

הדברה מקצועית נגד טרמיטים, במיוחד אם היא כוללת קידוח, דורשת מהמדביר שתבחרו מקצועיות וניסיון רבים. יש מדבירים המספקים אחריות על הדברה של טרמיטים (בעוד בהדברת סוגים אחרים של מזיקים אחריות היא פחות נפוצה) וישובו לבצע הדברה נוספת במידה ונותרו עדויות למזיקים שעדיין קיימים בדיקה לאחר ביצוע ההדברה. 

טרמיטים - שאלות פופלאריות של גולשים

טרמיטים או לא טרמיטים.....?
11/06/2019 17:19   |   אלכס

אשר ממוקמב בקומה שנייה על עמודים, שלחו אליי סרטון ווטסאפ ובו ציפוי הדלת של החדר אמבטיה מתרומם ומתפרק. יחד כתבו בסרטון "הדלת במקלחת אכולה מבפנים, כנראה טרמיטים ( לפעמים יוצאים)". בסרטון לא נראים טרמיטים כלל וכלל ומשקוף הדלת תקין ( דלת עץ פנימית פשוטה ).  לדעתי זה התפרק עקב לחות או מים בשטיפת הרצפה אבל..

טרמיטים או נמלים עם כנפיים?
16/11/2015 08:49   |   אדר

הדברת טרמיטים
08/08/2018 23:39   |   נתנאל

שלום התגלו אצלנו טרמיטים בתוך ארון האמבטיה שאוכלים את העץ מתחת לכיור. דיברנו עם מדביר שאמר שהוא משתמש בחומר שנקרא טרמינטור או ביפנטרין ושקודח אותח לרצפה. רציתי לשאול האם החומרים האלה יעילים ומה עדיף משתי החומר שאמר. תודה

הדברת טרמיטים
08/08/2018 23:41   |   נתנאל

שלום התגלו אצלנו טרמיטים בתוך הארון באמבטיה שאוכלים את העץ מתחת לכיור . דיברנו עם מדביר שאמר שהוא משתמש בחומר שנקרא טרמינטור או ביפנטרין שאותם קודח לרצפה. רציתי לשאול האם החומרים הללו יעילים ומה עדיף מביניהם?

טרמיטים
06/08/2015 14:03   |   אסף

הדברה של טרמיטים יותר מסובכת מהדברה רגילה של נמלים יתושים וג'וקים אחרים?

הדברת טרמיטים בחדר שינה
05/06/2020 11:12   |   נתנאל

שלום, הזמנתי מדביר שהדביר את חדר השינה שלי נגד טרמיטים על ידי קידוחים לדפנות הריצפה והחדרת חומר בשם טרמינול. בזמן החדרת החומר יצא לו הרבה חומר לריצפה שלא ניקה אחריו ושניקיתי בעצמי לאחר שעה בערך. עד

טרמיטים
24/09/2012 10:44   |   אודליה

גיליתי השבבוע שטרמיטים אוכלים לי את הארון בגלל החגים ההדברה תידחה שיגמרו האם צריך לכבס את כל הבגדים שבארון  שלא יהיה נזק לגוף תענו לי בהקדם אני ממש בחרדה בגללם

טרמיטים
29/09/2012 22:27   |   אודליה

האם טרמיטים יכולים לצאת מהקיר  פשוט יוצא לי בשתי נקודות בקיר מין נחיל כזה אבל הוא לא מטפס הוא כזה באויר כמו מסמר (ויש לי טרמיטים בארון  ורק אחרי החג  תבוצא אצלי הדברה)

טרמיטים סכנה!
11/12/2012 12:00   |   אריה

גיליתי בבית נזקים שנגרמו מטרמיטים. ביצעתי הדברה. טרמיטים  רבים מצאתי מתים. מצאתי גם ביצי טרמיטים האם עלי להדביר פעם נוספת? אריה.

טרמיטים בבית
14/01/2013 18:27   |   פאולה

שלום האם בזמן טיפול בטרמיטים שביצעתי בבית שלי אני צריכה לשהות מחוץ לבית וכהמ זמן אם כן פאולה.

טרמיטים
04/03/2013 10:35   |   חנה

הי בדיוק לפני שנה ריססנו את הבית נגד טרמיטים שהתגלו. ישנם עוד סימנים לקיומם וזה בטיפול הדברתי. יש לי מספר שאלות 1.האם יש לטרמיטים ההדפות לסוג העץ לארוחת הבוקר שלהם? 2. אני לפני שיפוץ הבית

טרמיטים ארונות
06/08/2013 10:24   |   דור

בארונות מטבח התגלו טרמיטים הארונות נעקרו ארונות עליונים בארונות מטה לא ניראה דבר אך הזמנתי מדביר האפ כדאי גם לעקור את הארונות למטה?אודה לתשובה מהירה

"נמלים מעופפות" זה טרמיטים????
20/08/2013 14:29   |   אתי

שמישהו עונה כאן , כי לא ראיתי שאלות החודשים האחרונים. בכל אופן, יש לי בשבוע/שבועיים האחרונים בבית מעין נמלים עם כנפיים, לאחרונה היתה כתבה בעיתון על הטרמיטים ונוראותם. אני לא מוצאת קן, והם לא בקבוצות גדולות, בד"כ אני רואה 3-4 מסתובבים, אבל בכל מקום בבית. בבקשה תענו לי מהר כי אני די מסויטת. עוד דבר מוזר,..

ריסוס נמלים
20/12/2012 12:12   |   וורדה

האם ריסוס נמלים שחורות יקטול גם נמלים מסוגים אחרים? (אני חושבת שאלו טרמיטים) וורדה.

הזרקת חומר לאדמה
30/09/2013 15:31   |   ידין

מדביר טרמיטים שהזמנתי ייעץ לי להזריק חומרי הדברה לקרקע. האם כך נהוג ? אשמח לדעת, ידין

האם מדובר בטרמיטים?
08/08/2013 11:53   |   אביב

שלום, האם מדובר בטרמיטים? האם הדברת טרמיטים כולל קידוח מסוכנת לבית שיש בו תינוקות זוחלים?

זיהוי חרק מעופף
16/07/2014 11:36   |   בני

זוחלים וללא כנפיים צילמתי והעליתי לכאן: http://oi57.tinypic.com/x3eh09.jpg בעיקר אני מוצא אותם בפינות החדר, ליד רהיטי עץ ומשקופים. האם מדובר במזיקי עץ/טרמיטים ? יש לציין שהמשקופים בדירה נגועים במשהו, יוצר מחילות בעץ ומותיר אחרי כדוריות עץ קטנות שגם הן בתמונה. תודה מראש על העזרה

זיהוי חרק והדברתו
22/10/2014 17:07   |   סיון

גיליתי שכל הארון מלא בחרקים הללו!! ריססנו במשך יומיים וכעת אני מוצאת בכל יום אחדים באזורים שונים בארון(צמוד למשקוף התחתון שצמוד לרצפה בעיקר) שנראים מתים.. טרמיטים?? פסוקאים!? יש לי תמוונות. אודה לתשןבה מהירה!

עזרה גדולה
14/07/2015 01:11   |   arv

גילתי רטיבות מאחורי ארון עץ ובאזור הרטיבות ישנם חרקים קטנים מאד בגודל כינה גופם בצורת אליפסה עם פסי רוחב ,ראשם מתרחב מעט ועם שני מיחושים ,כמדומני שישנם 6 רגלים.רובם חומים וישנם בהירים. אני מקוה שזה לא טרמיטים.תודה רבה.

הדברה ירוקה מקצועית
20/12/2012 14:03   |   גיל

שבוע שעבר חזרתי הביתה מהעבודה בהערב וגיליתי טרמיטים. אני לא רוצה לפגוע ביצורים רק להרחיקם ,האם  הדברה ירוקה היא הדרך גם כאשר מדובר בטרמיטים ? (חרקים אוכלי עץ)

טיפול מונע
25/12/2012 09:20   |   יוליה

היי, אם אני אשים ריסוס נגד טרמיטים על רהיטי העץ בבית שלי זה יעזור? זה ימנע מהטרמיטים להרוס לי את הרהיטים? יוליה.

הדברה בחצר
17/12/2012 14:06   |   דותן

שלום, שמי דותן, רציתי להתייעץ . לא מזמן בניתי בחצר ביתי פרגולה עשוייה מעץ. בשביל מניעה ביצעתי קידוחים בעץ נגד טרמיטים. הדברה כימית נחוצה בנוסף או מיותרת?

קני חול במשקופים
22/10/2015 12:16   |   אבי

שלום לאחרונה התחילו לצוץ מחילות של חול באחד המשקופים בבית, הבנתי שאלו טרמיטים. עדיין לא ראיתי שום תולעת או משו, רק קני חול ולפעמיים נקודות שחורת קטנות על הרצפה. יש דרך איזה הדברה יעילה אחרת לפני כל עניין הקידוחים וכו.. תודה לעונים.

מדביר בירושלים
17/05/2020 21:30   |   אריאל

מדביר בירושלים בוחן את סוג המזיקים ובוחרת בדרך הטיפול המתאים לסוג המזיק. אנחנו מדביר בירושלים מדבירים את המזיקים בכל רחבי ירושלים, יש לכם נמלים או טרמיטים בגינה? סובלים מפשפשים? מדביר בירושלים יגיע אליכם תוך זמן קצת. מדביר ברחבי ירושלים תמיד תספק לכם שירותי המדביר בירושלים. שירות זול מקצועי ומהירעסקים מובילים בתחום טרמיטים

מצטערים, אך לא נמצאו תוצאות מתאימות..
קהילת הדברה - בואו הצטרפו
Copyright © 2022 madbirim4u.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מדבירים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום הדברה
מחפשים מדביר אמין ומקצועי? תתקשרו או תשאירו פרטים
אנחנו עובדים עם המדבירים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!